Sąvokos

Cerkvė stačiatikių maldos namai.

Kalėdos – Jėzaus Kristaus gimtadienis.

Katalikybė – krikščionybės atšaka, kuri vadovaujasi Romos katalikų bažnyčios mokymu. Didžioji dalis tikinčiųjų Lietuvoje išpažįsta šią konfesiją.

Konfesija – religijos atšaka, kuriai būdingas vieningas mokymas, organizacinė struktūra.

Krikščioniški elementai heraldikoje – šv. Kristoforas neša kūdikėlį Jėzų per Neries upę.

Krikštynos – ceremonija, kurios metu asmuo tampa krikščionių bendruomenės dalimi. 

Mišios – krikščionių apeigos, pamaldos, kurių metu šlovinama Jėzaus Kristaus auka ir išreiškiama padėka bei permaldavimas už gyvuosius ir mirusiuosius.

Protestantizmas – viena iš krikščioniškų konfesijų, susiformavusi reformacijos metu Europoje, kaip atsvara tuometei katalikų bažnyčiai ir popiežiaus dominavimui Vakarų Europoje. Žymiausios protestantizmo atšakos liuteronybė, kalvinizmas ir anglikonybė.

Santuoka – vienas iš septynių sakramentų. Tai krikščionių ceremonija, kurios metu moteris ir vyras pradeda bendrą gyvenimą.

Sentikiai – stačiatikybės atšaka, susiformavusi XVII a. Rusijoje po Nikono reformos. Sentikių bendruomenės aktyviai veikia Rytų ir Vidurio Europos šalyse: Lietuvoje, Rumunijoje, Ukrainoje ir kt.

Stačiatikybė – viena iš pagrindinių krikščionybės krypčių, susiformavusi po didžiojo Krikščionių Bažnyčios skilimo į Rytų ir Vakarų Bažnyčias. Stačiatikiai, kitaip nei katalikai, aiškina Trejybės dogmą, nepripažįsta skaistyklos, celibatas yra privalomas tik vienuoliams.

Velykos – Jėzaus Kristaus prisikėlimo šventė.

Visų Šventųjų diena – mirusiųjų pagerbimo šventė.

Žolinė – Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmės.