Laiko juosta

Per istorijos pamokas laiko juosta vadinsime liniją, žyminčią įvykius, laikotarpius ir su jais susijusius istorinius faktus chronologine seka (nuo seniausio iki naujausio).

Pavyzdžiui:

Laiko juosta, kurioje sužymėti laikotarpiai: Prieš Kristų ir Po Kristaus. Po Kristaus padalintas į I tūkstantmetį ir II tūkstantmetį. Antrajame tūkstantmetyje yra pažymėtos datos 1009 m. - Pirmasis Lietuvos vardo paminėjimas
1325 m. Pirmą kartą paminėtas Vilniaus vardas

Laiko juostą kuriame keliais žingsniais:

Prisimink, kaip fiksuojame laikotarpius, metus ir įvykius laiko juostoje (žr. „Kas yra laiko juosta?“). Čia pateikta asmeninė laiko juosta, kuria galėsi naudotis 5–6 klasėse. Atlik užduotis.

  1. Laiko juostoje atlik šiuos veiksmus:
    a) Spausk „Pradėti“ ir pamatysi laiko juostą: dviejų laikotarpių atskaitos taškas bus pažymėtas mėlyna linija ir 0, o dabarties data raudona linija.
    b) Norėdamas įterpti įvykį, du kartus spustelėk laiko juostą, tada įvykį ir įrašyk savo gimimo metus (pavadink šį įvykį). Išsaugok.
    c) Įterpk savo šeimai ir sau svarbius įvykius, įrašyk jų metus ir pavadinimus.
  2. Laiko juostoje įterpk tau jau žinomus Lietuvos istorijos įvykius. Vėliau šią laiko juostą nuolat pildyk įvykiais, kuriuos sužinosi nagrinėdamas kitas temas.

Norėdamas įterpti įvykį paspausk du kartus laiko juostoje. Norėdamas redaguoti įvykio datą ir pavadinimą pažymėk jį.