Sąvokos
Artimieji Rytai – Viduržemio jūros pakrantės (Šiaurės Rytų Afrikos ir Pietvakarių Azijos) teritorija, kurioje žmonės pradėjo verstis žemdirbyste ir gyvulinkyste.
Istorijos laikotarpis – žmonijos raidos etapas (laikotarpis), kuris turi išskirtinių bruožų visose žmogaus gyvenimo srityse (kultūra, ūkis, politika, religija, visuomenė).
Kolonija – valstybė ar teritorija, neturinti savarankiškumo ir priklausanti nuo kitos šalies.
NATO – (iš angl. k. išvertus ŠASO) – Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacija – 1949 m. įkurta politinė ir karinė valstybių sąjunga, kurią šiuo metu sudaro 32 šalys, įsipareigojusios bendradarbiauti ir ginti viena kitą karo atveju.
Naujausieji laikai – istorijos laikotarpis nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos (1918 m.) iki šių dienų.
Naujieji laikai – istorijos laikotarpis nuo Kristupo Kolumbo kelionės į Ameriką (1492 m.) iki Pirmojo pasaulinio pabaigos (1918 m.).
Proistorė – istorijos laikotarpis nuo seniausių laikų iki rašto sukūrimo (∼ 3500 m. pr. Kr.).
Senovė – istorijos laikotarpis nuo rašto sukūrimo (∼ 3500 m. pr. Kr.) iki Vakarų Romos imperijos žlugimo (476 m.).
Šaltasis karas – laikotarpis po Antrojo pasaulinio karo (1946–1991 m.). Šaltuoju karu taip pat gali būti vadinami santykiai tarp valstybių, kai jos tarpusavyje tiesiogiai nekovoja (nenaudoja ginklų), bet kitais būdais varžosi dėl galios ir įtakos pasaulyje (varžosi dėl mokslo, sporto, ekonomikos, kosmoso užkariavimo ir kt. pasiekimų). Šaltojo karo laikotarpiu tarpusavyje varžėsi dvi galingiausios to meto valstybės: JAV ir SSRS.
Viduramžiai – istorijos laikotarpis nuo Vakarų Romos imperijos žlugimo (476 m.) iki Kristupo Kolumbo kelionės į Ameriką (1492 m.).
VSO (Varšuvos sutarties organizacija) – kaip atsakas į NATO 1955 m. SSRS įsaku įkurta ir iki 1991 m. gyvavusi karinė organizacija, kurios šalyse SSRS galėjo įvesti savo kariuomenę, siekdama numalšinti ten buvusį pasipriešinimą.